Jechał prawie 200 km/h. Odwoził teściową do domu

Długi czerwcowy weekend za nami. Policjanci pełniący służbę na drodze dbali o to, aby wszyscy użytkownicy dróg byli bezpieczni. Działania funkcjonariuszy puławskiej drogówki skutkowały ujawnieniem 174 wykroczeń w ruchu drogowym, zatrzymaniem 9 kierowców, którzy o ponad 50 km/h przekroczyli dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym. Jeden z kierujących jechał drogą S-12 z prędkością 199 km/h. Twierdził, że odwozi do domu teściową.


Za nami długi czerwcowy weekend, podczas którego policjanci dbali o bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg. Funkcjonariusze kontrolowali stan trzeźwości kierujących oraz prędkość z jaką się poruszali. Sprawdzali czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy bezpieczeństwa, a dzieci są przewożone w fotelikach. Zwracali również uwagę na stan techniczny pojazdów.

   W okresie od 10 do 14 czerwca br. na terenie powiatu puławskiego doszło do 11 kolizji (w ubiegłym roku 15), odnotowano jeden wypadek drogowy, do którego w Puławach doprowadził nietrzeźwy mężczyzna kierujący skuterem. Policjanci zatrzymali 3 nietrzeźwych kierowców, przeprowadzili 441 kontroli stanu trzeźwości.


   Mimo wielu apeli, część kierowców zapomina o obowiązujących ograniczeniach prędkości. W miniony weekend, na terenie powiatu puławskiego zatrzymano 9 kierowców, którzy o ponad 50 km/h przekroczyli dopuszczalną w terenie zabudowanym prędkość. Rekordzista jechał o ponad 100 km/h szybciej niż dozwolona prędkość. Jak powiedział policjantom, spieszył się do wnuków. Z kolei inny kierowca, drogą S-12 z prędkością 199 km/h, odwoził do domu teściową.

   Policjanci niezmiennie apelują o wolniejszą i bardziej bezpieczną jazdę. Zbyt duża prędkość, brak doświadczenia i umiejętności może skutkować wypadkiem lub kolizją.

    Przekonała się o tym kierująca volvo kobieta, która w piątek, jadąc w kierunku Baranowa, wypadła z drogi i uderzyła w drzewo. Trafiła do szpitala. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo, była trzeźwa. 

E.R.K.
Zobacz również …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *