Chciał sprzedać policjantom marihuanę…

Niecodzienna sytuacja miała miejsce na jednej z wrocławskich ulic. Policyjni wywiadowcy zostali zaczepieni przez ,,dilera’’ chcącego sprzedać im marihuanę.


Pechowa dla mężczyzny transakcja zakończyła się zabezpieczeniem przez funkcjonariuszy kilkudziesięciu porcji handlowych narkotyku i zatrzymaniem dwóch osób. Mężczyźni naruszyli bowiem przepisy ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii i teraz oboje odpowiedzą m. in. za posiadanie środków odurzających. Sprzedający narkotyki musi się dodatkowo liczyć z karą za wprowadzanie ich do obrotu. Czyn ten jest zagrożony karą pozbawienia wolności do lat 10.

 W obecnych czasach niektórzy młodzi ludzie niestety traktują marihuanę jako zwykłą używkę. Wielu osobom wydaję się bowiem, że nie ma szkodliwego wpływu na organizm człowieka. Przez to przeświadczenie osoby palące tzw. „zioło” uważają, że kary związane z posiadaniem marihuany, bądź wprowadzanie jej do obrotu, są zbyt surowe. Jednak jak wszyscy wiemy, co jest też naukowo udowodnione, każdy narkotyk niszczy organizm człowieka, a w szczególności młody, rozwijający się. Dlatego tak ważna jest walka z przestępczością narkotykową, w tym z osobami zajmującymi się rozprowadzaniem środków odurzających.


Prowadząc właśnie tego typu działania, wrocławscy policjanci około godziny 23.00, zauważyli dwóch mężczyzn dokonujących transakcji narkotykowej. Jeden z nich po dokonanej wymianie, szukał kolejnych potencjalnych kupców i padło na nieumundurowanych funkcjonariuszy. 19-latek podszedł do policjanta i rozglądając się nerwowo, wręczył mu foliowe zawiniątko. Substancją znajdującą się w środku, po przebadaniu, okazała się być marihuana. Jak wielkie musiało być jego zdziwienie, kiedy policjant przedstawił się i okazał legitymację służbową.

Funkcjonariusze zatrzymali też osobę, która chwilę wcześniej kupiła środki odurzające oraz zabezpieczyli kilkadziesiąt porcji handlowych marihuany. Mężczyzna prowadzący na wrocławskich ulicach swoją przestępczą działalność handlową, odpowie teraz za posiadanie narkotyków oraz wprowadzenie ich do obrotu.


O jego losie zadecyduje ostatecznie sąd, a grozić mu może kara pozbawienia wolności nawet do lat 10. Natomiast drugi z mężczyzn, będzie musiał liczyć się z konsekwencjami związanymi z posiadaniem środków odurzających. W myśl przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, 19-latkowi grozić może kara do 3 lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Monika Kaleta

Źródło: KMP we Wrocławiu
asp. szt. Łukasz Dutkowiak
Zobacz również …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *