Bydgoscy „wodniacy” ujawnili nielegalny połów ryb

Za nielegalny połów ryb odpowiedzą dwaj bydgoszczanie, którzy zignorowali okres ochronny dla ryb. Ich poczynania wędkarskie ujawnili policyjni „wodniacy”, którzy pełnili w tym czasie służbę w rejonie Brdy.Każdego roku okresie od 15 marca do 31 maja obowiązuje zakaz połowu ryb na rzece Brdzie. Wszystko to zgodnie z Rozporządzeniem Wojewody Kujawsko-Pomorskiego, które wprowadza okres ochronny dla ryb. Dlatego też bydgoscy „wodniacy” reagują na wszelkie wykroczenia i przestępstwa popełniane w oparciu o ten przepis oraz Ustawę o rybactwie śródlądowym.

Nie inaczej było w miniony piątek (01.05.20). Wówczas policjanci z Ogniwa Prewencji na Wodach i Terenach Przywodnych bydgoskiej komendy pełnili służbę patrolując tereny w rejonie Brdy. W rejonie mostu kolejowego przez Brdę zwanego „Mostem Francuskim” zauważyli dwóch mężczyzn, którzy na wysokości ul. Osiedle Rzemieślnicze w Bydgoszczy dokonywali amatorskiego połowu ryb wbrew obowiązującym przepisom.

Okazali się nimi dwaj bydgoszczanie w wieku 49 i 23 lat.

 Mężczyźni zostali wylegitymowani oraz poinformowani o popełnieniu przestępstwa z uwagi na okres ochronny dla ryb. Zgodnie z przepisami został im zabezpieczony sprzęt wędkarski. Wędkarzom zostało wystawione wezwanie do stawiennictwa w fordońskim komisariacie, gdzie usłyszą zarzut dotyczący nielegalnego połowu ryb.

Za tego typu przestępstwo może mu grozić kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Autor: podkom. Lidia Kowalska/kujawsko-pomorska.policja.gov.pl
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *