Biegał w centrum miasta z ponad półmetrową maczetą

Niecodzienny widok zobaczyła mieszkanka Tłuchowa, która w piątek szła przez centrum miejscowości. Napotkała tam agresywnego mężczyznę, który niósł pokaźnych rozmiarów maczetę. Zaalarmowani o zdarzeniu policjanci zareagowali natychmiast i odebrali mu niebezpieczny przedmiot. Teraz skierują teraz do sądu wniosek o ukaranie mężczyzny.
W miniony piątek (8.02.19) dyspozytor centrum powiadamiania ratunkowego odebrał telefon od zaniepokojonej kobiety. Zgłaszała ona, że po centrum Tłuchowa chodzi mężczyzna trzymający w ręku maczetę. Z jej relacji wynikało, że jest on pobudzony, wymachuje rękoma i wyzywa.

Dyżurny lipnowskiej komendy, któremu przekazane zostało zgłoszenie natychmiast wysłał na miejsce policjantów.


Zgłoszenie potwierdziło się. Funkcjonariusze odebrali mężczyźnie ponad półmetrową maczetę! 41-letni mieszkaniec Tłuchowa twierdził, że kupił ją w celu samoobrony.

Policjanci skierują wniosek do sądu o ukaranie mężczyzny. Zgodnie z art. 50 a Kodeksu Wykroczeń za posiadanie w miejscu publicznym maczety z zamiarem jej użycia w celu popełnienia przestępstwa grozi mu kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 3 tysiące złotych.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *