Biedronka rozsmakowana w Ukrainie

Ponad 80 proc. spośród 235,6 tys. cudzoziemców, którym wydano zezwolenia na pracę w Polsce w 2017 r., posiadało ukraiński paszport. Narodowości ukraińskiej jest także ponad połowa studentów obcokrajowców – wynika z danych GUS[1]. Do Polski Ukraińcy przywieźli ze sobą to, co w ich kraju najlepsze, czyli Smaki Ukrainy. Te najważniejsze dzięki Biedronce od 24 stycznia do 30 stycznia br. lub do wyczerpania zapasów będzie mógł poznać każdy klient Biedronki.
Wśród Smaków Ukrainy znaleźć można np. domową ukraińską kiełbasę czy wędzoną słoninę, które idealne sprawdzą się w towarzystwie ciemnego chleba, chrzanu lub ogórka kiszonego, a także ukraińskie piwa oraz słodycze.

Biedronka jest otwarta na nowych klientów, nowe kultury i nowe smaki. Dużo przyjemności sprawia nam możliwość prezentowania rozmaitych smaków. Tym bardziej, że kuchnie polska i ukraińska mają ze sobą wiele wspólnego. W obu znajdziemy treściwe dania, podawane z dodatkiem kasz i ziemniaków, bogato okraszone tłuszczem lub polane śmietaną. Dlatego najnowsza oferta Biedronki zaprasza w podróż na wschód i przybliża produkty, z których część z pewnością będzie nam się z jednej strony kojarzyć z polską tradycją kulinarną, a z drugiej przyniesie trochę nowego smaku – mówi Agnieszka Andruszkiewicz, kupiec pracujący nad ofertą kuchni ukraińskiej w sieci Biedronka.
Smaki Ukrainy na półkach Biedronki

Na nowych klientów napływających do Polski zza wschodniej granicy otwiera się Biedronka. Dlatego na półkach sieci, w ramach oferty Smaki Ukrainy znaleźć można ukraiński specjał Słoninę Peklowaną w trzech wersjach smakowych: naturalną wędzoną, z papryką oraz z aromatycznymi przyprawami (13,49 zł/kg). W ofercie jest również wyśmienita zawijana Kiełbasa Domasznia Werbliński (6,99 zł/opak. 300g), parzona i pieczona z świeżym czosnkiem i świeżo mielonym pieprzem.

W sklepach dostępny będzie także Kwas Lidsky Chlebowy (4,99 zł/but.2l), który powstaje w wyniku naturalnej fermentacji, z naturalnych składników zbożowych i wody artezyjskiej. Nie zawiera konserwantów, jest pasteryzowany. Idealnie pasuje do grillowanego mięsa, ryb i warzyw.
Piwosze chętnie posmakują Piwa Obolon w trzech wariantach: piwo Białe – słomkowe o drożdżowej mętności (2,99 zł/but.), Premium – żółto-złote dolnej fermentacji (2,99 zł/but.) oraz Velvet – burgundowe, ciemne piwo dolnej fermentacji (3,49 zł/but.).

Biedronka nie zapomniała także o łasuchach. Dla nich w ofercie znalazła się produkowana z nasion słonecznika chałwa ukraińska w polewie kakaowej (8,99 zł/opak. 470g) oraz czekoladki, np. bombonierka Roshen Golden Age (12,99 zł/opak. 200g).
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *