Bez licencji i zabezpieczenia

Zatrzymany przez inspektorów ITD z Wrocławia kierujący nie zabezpieczył ładunku plandeką, a przedsiębiorca realizujący transport drogowy nie posiadał odpowiedniego zezwolenia na wykonywanie zawodu przewoźnika drogowego.13 marca 2019 r. inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego we Wrocławiu prowadzili czynności kontrolne na terenie Legnicy. Brak odpowiedniego zabezpieczenia ładunku sypkiego oraz podejrzenie, że poprzedniego dnia ten pojazd zanieczyścił na odcinku kilkuset metrów drogę w centrum Legnicy, było powodem zatrzymania do kontroli czteroosiowego pojazdu ciężarowego, którym przewożono żwir.

Po zatrzymaniu kierowca nie okazał dokumentu przewozowego. Ponieważ pojazd wraz z ładunkiem sprawiał wrażenie przeciążonego, dokonano jego ważenia na wyznaczonym do tego celu punkcie kontrolnym. Przypuszczenia inspektorów okazały się słuszne, pojazd ważył o 7 ton więcej niż jego dopuszczalna masa, która wynosiła 32 tony.

Dodatkowo podczas kontroli dokumentów okazało się, że przedsiębiorca nie posiadał odpowiedniego zezwolenia na wykonywanie zawodu przewoźnika drogowego. Ponadto inspektorzy ujawnili, że pomimo ciążącego obowiązku, przedsiębiorca od 8 lat nie odczytywał z karty kierowcy aktywności szofera w wymaganym 28 dniowym okresie.

Na kierowcę nałożono mandat karny, natomiast wobec przewoźnika wszczęto postępowania administracyjne.  Pojazd ze względu na nienormatywność, nie został dopuszczony do dalszego ruchu.

gitd.gov.pl


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *