„24h domowy sklep monopolowy” zamknięty przez policjantów

Buscy kryminalni zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej dotarli do 49 –latka, który w swoim domu nielegalnie handlował alkoholem i papierosami. Funkcjonariusze zabezpieczyli 24 butelki wódki, 160 butelek i puszek piwa, około 5 litrów „samogonu” oraz prawie 600 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzowych. Ustawodawca za taki czyn przewidział wysoką karę grzywny.


Funkcjonariusze Zespołu do Walki z Przestępczością Gospodarczą z buskiej Policji podejrzewali, że jeden z mieszkańców gminy Solec – Zdrój w swoim domu nielegalnie handluje alkoholem i papierosami. Mężczyzna nie miał zarejestrowanej działalności gospodarczej. Wczoraj pojechali zweryfikować swoje informacje. Wejście do domu poprzedzili krótką obserwacją. Na efekty nie musieli długo czekać. Do domu wszedł mężczyzna, a po chwili wyszedł trzymając w ręce butelkę wódki oraz dwa piwa. To upewniło policjantów, że funkcjonuje tam nielegalny „sklep monopolowy”. Kryminalni zapukali do drzwi 49 – letniego właściciela posesji.


W obliczu przedstawionych mu przez policjantów dowodów, mężczyzna dobrowolnie wydał przechowywany alkohol i papierosy. Funkcjonariusze zabezpieczyli 24 butelki wódki, 160 butelek i puszek piwa, około 5 litrów „samogonu” oraz prawie 600 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzowych. Podczas przeprowadzonego na miejscu przesłuchania, mężczyzna dodał, że za sprzedane towary nie wydawał paragonów, a czasami alkohol sprzedawał „na zeszyt”.    

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, taki czyn zagrożony jest wysoką karą grzywny.   

Opr. TP

Źródło: KPP w Busku – Zdroju2 thoughts on “„24h domowy sklep monopolowy” zamknięty przez policjantów

 • 29 lutego, 2020 at 6:27 pm
  Permalink

  Niech się uszatek nie denerwuje – przecież to jest nierejestrowana działalność gospodarcza
  przeciez moszna

  Reply
 • 2 marca, 2020 at 6:02 am
  Permalink

  Moje zdanie dotyczące legalnie a nie legalnie.polskie piwo zostało zakupione w polskim prawie chyba nie ma ile można mieć kupionego piwa czy wódkę.nie mieli prawa mu zabrać to co kupił .kara za handel hehe śmieszne ale ok kara grzywny ale towar legal powinien być oddany a nawet nie tknięty

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *