23- latek podpalił dwa samochody. Jeden uległ całkowitemu zniszczeniu.

23- latek podpalił dwa samochody. Jeden uległ całkowitemu zniszczeniu.

25 kwietnia, około godz. 6:30 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce otrzymał zgłoszenie o palącym się pojeździe w m. Sygneczów. We wskazane miejsce został natychmiast skierowany patrol Policji, który po wstępnych ustaleniach na miejscu zdarzenia, rozpoczął poszukiwania podpalacza.


W wyniku działań podjętych przez wielickich policjantów, zatrzymano 23-latka, który jak się okazało, po wcześniejszym nasączeniu materiału paliwem pochodzącym z baku pojazdu, oblał Mercedesa oraz zaparkowanego obok pojazd m-ki Renault, po czym podpalił je.
W efekcie pożaru całkowitemu spaleniu uległ pojazd marki Renault. Wstępnie straty oszacowano na kwotę ponad 60 tysięcy złotych. Gdyby nie błyskawiczna akcja strażaków PSP w Wieliczce, spłonąłby również pojazd ciężarowy marki Mercedes o wartości 220 tys. złotych. Na miejscu zdarzenia pracowali policjanci z komendy Powiatowej Policji w Wieliczce wraz z technikiem kryminalistyki z Komendy Miejskiej Policji w Krakowie.
23-latek usłyszał zarzuty zniszczenia cudzej rzeczy oraz usiłowania zniszczenia a także posiadania środków odurzających ponieważ w trakcie przeszukania, ujawniono przy nim pewne ilości amfetaminy oraz mefedronu.
Decyzja Prokuratora Rejonowego w Wieliczce, zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru oraz poręczenia majątkowego. Za popełnione czyny grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. W dalszym ciągu wyjaśniane są motywy działania sprawcy podpalenia.

Małopolska PolicjaDodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *